Formularz kontaktowy

X
(opcjonalnie)
(opcjonalnie)
*
Prosimy wpisać adres email Prosimy o wpisanie właściwego adresu email
*
Prosimy wpisać treść wiadmości Przepraszamy Twoja wiadomość jest za krótka

Serwis Referendum24 zorganizowany został na rzecz promocji demokracji bezpośredniej przez grupę entuzjastów rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Prowadzony jest w ich mieniu przez partię Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców e

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i kontaktu z nami w przypadku pytań.

Regulamin w .pdf
zorganizuj referendum

System Referendum24 to doskonałe darmowe narzędzie do informatycznego wspierania procesu zbierania poparcia dla wniosków o referenda. Art.4 konstytucji RP mówi, że suwerenny naród może sprawować władzę bezpośrednio lub przez pośredników. Bezpośrednia władza narodu realizowana jest poprzez referenda. W celu zainicjowania referendum potrzebne jest odpowiednio 500 tys. podpisów dla referendum ogólnopolskiego i 10% liczby obywateli zameldowanych w danej gminie lub powiecie, 5% w województwie dla referendum lokalnego odpowiednio o zasięgu gminy, powiatu (miasta)lub województwa. Proces zbierania podpisów w tradycyjny sposób to poważne wyzwanie logistyczne. Dzięki naszemu systemowi zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum staje się nowoczesne i dużo łatwiejsze, umożliwia stały kontakt organizatorów z obywatelami popierającymi wniosek. Dzięki nam wystartujesz,gdy już będziesz miał pewność.

Załóż referendum System referendum24

Zarejestruj się do pracy w OKW Obwodowa komisja wybrocza to miejsce gdzie zazwyczaj chodzisz głosować. Aby pracować wśród osób, które nadzorują przebieg procesu głosowania zgłoś się do pracy w OKW klikając powyżej. Demokracja Bezpośrednia tworzy bezpartyjną obywatelską sieć nadzoru w głosowaniach powszechnych. Oprócz udziału w wyborach, będziesz również kierowany do pracy w OKW podczas referendów ogólnopolskich i lokalnych. Demokracja Bezpośrednia współpracuje z wieloma inicjatorami akcji referendalnych w kraju oraz z organizacjami startującymi w wyborach - komitety obywatelskie wyborców, nowe partie polityczne. Oprócz funckji społecznych, praca w OKW może stanowić świetne zasilenie domoego budżetu - Przykłąd: w 2014 planujemy przeprowadzenie kilku referendów i udział w wyborach prezydenckich i parlamentarnych, co pozwoli zarobić nawet 2100 zł.

Budżet Obywatelski

Dlaczego warto skorzystać z serwisu. Referendum24?

wniosek o referendum
złóż wniosek o referendum, kiedy już zbierzesz odpowiednią grupę popierających
pomoc przy zbieraniu podpisów pod wnioskiem o referendum
znajdź wolontariuszy
kontakt z popierającymi referendum
utrzymuj kontakt z popierającymi referendum
dokumenty do referendum
skutecznie promować swoje referendum
zlokalizuj sympatyków referendum
zorganizuj proces zbierania podpisów z wykorzystaniem inteligentnego wsparcia geolokalizującego

Dlaczego warto zarejestrować się w OKW?

pomoc przy zbieraniu podpisów pod wnioskiem o referendum
Społeczeństwo obywatelskie
kontakt z popierającymi referendum
Pewne wynagrodzenie
dokumenty do referendum
Kontrola nad władzą
mapa referendalna